Wpisy użytkownika Lisa Angels z dnia 1 lipca 2015

Liczba wpisów: 2

livli5
 
zakiraluna
 
Przeszukałem, już schowek na sprzęt sportowy, wszystkie szatnie i każdy róg sali. Posunąłem się nawet do przejrzenia wszystkiego związanego ze skokami. Piłki, płotki, maty, jednak nigdzie nie było poszukiwanej zagadki. Miara... może wzrost jest wskazówką? Jednak nie znalazłem niczego przy skokach w z wyż. Wzrost... Feliks myśl! A czemu nie koszykówka? To może być to! Czy to może być tak banalne? Pobiegnę szybko do po jedną z pomarańczowych piłek i podczas kozłowania odskakuję robiąc widowiskowy wsad. Piłka przelatuje przez siatkę, ale nie ma żadnego rezultatu. Nie czekając podbiegam do kolejnego kosza i powtarzam całą czynność i wtedy mnie oświeca. No po co byłoby to na małych koszach... podchodzą do ściany sali i naciskam jeden z przycisków. Po pomieszczeniu roznosi się specyficzny dźwięk, utwierdzający mnie, że schowane pod sufitem kosze opadają spokojnie na odpowiednia wysokość. Nie czekając aż całkowicie opadną, łapię piłkę i odpijając ją od ziemi podbiegam do linii na boisku, by wrzucić piłkę do kosza. Pod wpływem uderzenia z siatki wypada mała zwinięta w rulonik karteczka, opieczętowana woskową pieczęcią szkoły. Uśmiecham się z triumfem, czas na zagadkę.
 

livli5
 
zakiraluna
 
Z łomoczącym głośno sercem, przełamuję pieczęć.  Rozwijam zawiniątko, na którym jest... no właśnie... "zaraz"... to słowo nagle nabrało całkiem innego sensu.
zaraz.gif

“   Ile razy w dołączonym rysunku można odczytać słowo "ZARAZ"? Wyraz ten wolno czytać: z góry na dół i odwrotnie, naprzód i w tył, w każdy możliwy sposób wzdłuż wskazanych połączeń. Oczywiście, należy pamiętać, że litery muszą być odczytywane kolejno - żadnej nie można przeskakiwać przy odczytywaniu! ”


Raz, dwa, trzy... osiem... szesnaście... no dobra chyba jednak lepiej zrobię jak zwinę jakiś ołówek. Niepewnie spojrzałem na kącik dla nauczycieli. No cóż, chyba się nie obrażą. Wszedłem do małego pomieszczenia i łapię leżący na biurku długopis... muszę to wygrać bo inaczej moja samowolka nie przejdzie bokiem...
  • awatar .Eff.: <3 Podoba mi się zamysł, by opowiadać historię z perspektywy dwójki bohaterów, szczególnie, że jest zróżnicowanie płci ;) Uwielbiam te wzajemnie docinki, są dotkliwe, ale zarazem zabawne. Nie mogę się doczekać, by dowiedzieć się, kto wygra zawody no i oczywiście...co wydarzy się po nich ;) Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy ;)
  • awatar Seiti: <wir w oczach> ja już ary i azy widzę @_@
Pokaż wszystkie (2) ›