Wpisy użytkownika Lisa Angels z dnia 7 lipca 2015

Liczba wpisów: 1

livli5
 
zakiraluna
 
Kolana mnie bolą i łupie w krzyżu. Jeszcze chwila... nie wolno mi się poddać. Wszystko byłoby prostsze, gdyby ławki były ułożone w kolejności, jednak jak na złość nie było najmniejszej logiki w ustawieniu stolików. Dwadzieścia, sto czterdzieści, trzydzieści siedem, osiemdziesiąt, dziewięćdziesiąt trzy... zaraz... cofam się i dostrzegam wymalowaną czerwonym flamastrem ósemkę w towarzystwie zera. Zbawienie! Z radości podnoszę się raptownie uderzając boleśnie o spód blatu. Au! Kulę się, przyciskając bolące miejsce i posyłając wiązanki ławce. Dopiero po chwili wracam do przeszukania jej oglądam ją z każdej strony, modląc się by mój pomysł nie okazał się... dnem. W akcie desperacji przemacałem całą powierzchnię stolika, jak i jego otoczenia i nic. Wściekły łapię nieszczęsną ławkę i roztrzaskuję ją w drobny mak.
Patrzę na swoje dzieło jakbym właśnie sobaczył jednorożca zjadającego lwa i nie wierzę własnym oczom...  
- Cholera... - dałem się ponieść emocjom. I co powiedzą nauczyciele? Zasłaniam twarz dłonią, jakbym chciał się odciąć od rzeczywistości... spoglądam przez palce na rozwaloną ławkę, może da się jeszcze poskładać? Podchodząc do kupki drewna łudzę się, że może nie jest jeszcze za późno, gdy coś miga mi pomiędzy drewnianymi częściami... bez jaj to zagadka wystaję z połamanej nogi stolika. Zapominając o swoim mało chwalebnym czynie podbiegam do małego rulonu i łamię pieczęć. Nie wiem jak to zrobiłem, a co gorsza jak to wytłumaczę, ale przynajmniej nie muszę kontynuować mojego spaceru pod lasem szkolnych stolików. Kartka zawiera tym razem sam tekst napisany pochyłym ozdobnym pismem.
" A. W którym miejscu na kuli ziemskiej nie można wierzyć strzałce kompasu, że właściwym końcem pokazuje północ.
   B. Czy wiesz, że gdybyś szedł nieustannie według strzałki kompasu wprost w kierunku północnym, nie dotarłbyś wcale do bieguna północnego, lecz... O, właśnie dokąd?
   C. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że strzałka kompasu jest zawsze jednym końcem zwrócona na północ, a drugim na południe. W którym miejscu strzałka obydwoma końcami pokazuje północ?"
No to pięknie...