Wpisy użytkownika Lisa Angels z dnia 8 lipca 2015

Liczba wpisów: 3

livli5
 
zakiraluna
 
Bosz! Czemu akurat geografia? Czemu nie matematyka, biologia, albo chemia, dlaczego akurat, to?! No dobra pierwsze jest proste bo między północnym biegunem magnetycznym a geograficznym (nieco bliżej ku biegunowi magnetycznemu) strzałka kompasu, normalnie wskazująca kierunek północny, będzie zwrócona w stronę bieguna magnetycznego, czyli na południe, natomiast koniec strzałki, wskazujący zwykle południe, skieruje się na północ.
To jest oczywiste z praw fizyki, ale to drugie? Skąd ja mam to wiedzieć? Nie wiem! Załamuję ręce i patrzę się tępym wzrokiem na kartkę papieru, może jakbym nie olewał zajęć z geografii, może wiedziałbym, gdzie to jest... To koniec. Mogę równie dobrze się poddać... w życiu nie znajdę rozwiązania, no chyba, że miałbym jakiś atlas, lub książkę o tym... Eureka. Podrywam się z miejsca i niczym piorun wpadam do biblioteki. Przy takim zbiorze jest nie możliwe, by nie było jakiejś książki na ten temat! Wpadam między labirynt wiedzy. Myszkowanie przed zawodami się popłaciło. Po parunastu minutach stałem w dziale geografii...  
- Bie... bie... biegun północny... magnetyczny... Jest! - wyciągam gruby tom o wdzięcznej nazwie "Bieguny magnetyczne" przekartkowuję parę pierwszych stron i dostrzegam luźno włożone zdjęcie jakiegoś półwyspu według książki leżącego w Ameryce Północnej Półwysep Boothia, gdyż tam znajduje się północny biegun magnetyczny, który wskazuję każdy kompas... acha... no dobra. Biorę zdjęcie do ręki i przyglądam się mu jak... nie powiem czemu... Co robi luźne zdjęcie w książce? i czemu całkowicie nie pasuje do stylu w jakim jest prowadzona? Na usta wypływa mi szeroki uśmiech. Kto by pomyślał, że moja nie wiedza będzie dla mnie atutem.
  • awatar Kate - Writes: Nie obraź się Zakirciu, ale gorąco kibicuję w tym wszystkim Feliksowi.
  • awatar Zakira Luna: @Kowalski, opcje!: Spokojnie, nie obrażę się ;)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

livli5
 
Lisa Angels: Znana blogerka postanowiła pokazać się bez makijażu. Ludzie nie mieli dla nie litości…
viralka.pl/znana-blogerka-postanowila-pokazac-si…
  • awatar Seiti: Cóż, ja bez makijażu mam okropne cienie pod oczami, bo mam tam strasznie cienką skórę i widać mi naczynia, do tego przy prawym oku pękło mi naczynko, dodatkowo bez tapety ludzie mi nie wierzą, że mam skończone 18 lat... kiedyś bym nie wyszła bez zamaskowania tego, teraz szczerze mam to w nosie, ktoś coś skomentuje to będzie miał spotkanie z czymś brzydszym- moim charakterem. :D
  • awatar Kate - Writes: Rzeczywiście wygląda okropnie. A z tapetą na gębie taka ładna.
  • awatar Lisa Angels: Smutne jest to, że gdy jest nie umalowana słyszy, że jest brzydka, ludzie potępiają jej wygląd, ale gdy się umalują obok pozytywnych komentarzy pojawiają się takie, które potępiają to, że się maluje. Że nie jest "naturalna". I tak żle i tak niedobrze.
Pokaż wszystkie (6) ›
 

livli5
 
zakiraluna
 
Spoglądam na kartkę zdjęcie jak na bohomaz małego dziecka, próbując się domyślić co owy półwysep ma mi do powiedzenia. A puki co milczał jak grób. Żadnych rysunków, map, ukrytych wskazówek... nic. Zrezygnowany wyciągam zagadkę i czytam ją jeszcze raz. Odpowiedzią na ostatni podpunkt będzie biegun południowy. Tylko co mi to da?
...
Chwila... wyciągam podarowaną mi wcześniej przez dyrektora mapę i nakładam na nie zdjęcie... identyczny rozmiar, to nie może być przypadek. Nie skrępowany kładę obie kartki na podłodze i porównuję jedną z drugą. O puszkiem przejeżdżam po dole papieru, wyznaczając południe. Mój palec zatrzymuję się na miejscu gdzie łączył się ze stałym lądem. Dokładnie w tym samym miejscu na mojej mapie stał żeński akademik... nie... to niemożliwe... kurde... Wzdycham zdegustowany, a zarazem, gdzieś w zakamarkach umysłu - podniecony świadomością, że za chwilę pełnoprawnie wkroczę do miejsca, gdzie osobom mojej płci, jest surowy wstęp wzbroniony. A co jeśli to nie tam? A co mi tam... raz się żyje.
  • awatar Seiti: Zazdroszczę Wam weny!Z jednym bohaterem to fajna zabawa, walić to pozabijam wszystkich!
  • awatar Ludmiła Ferro: Zazdro weny!
Pokaż wszystkie (2) ›